Sotheby's veilt zeldzaam Patek Philippe-horloge ooit eigendom van Egyptische prins

Help de ontwikkeling van de site en deelt het artikel met vrienden!

Vorige week maakte het in New York gevestigde veilinghuis Sotheby's bekend dat het twee Patek Philippe-horloges (Ref. 1518 en Ref. 5531R) zal veilen in zijn 'Belangrijke horlogesveiling'. Beide horloges zijn mooi, historisch belangrijk en duur.

ref. 1518: een uurwerk dat geschikt is voor een Egyptische prins

Het 1518-model is voor het eerst te koop aan het publiek. Het was ooit eigendom van de Egyptische prins Tewfik Tousson. De uitzonderlijke uurwerken worden in december verkocht, net op tijd voor de feestdagen.

De Patek Philippe Reference 1518 is inderdaad zeldzaam met slechts 14 exemplaren. Het horloge van de overleden prins was te zien in zijn privécollectie van 1951 tot dit jaar toen hij stierf.

Naast de betekenis van de geschiedenis van de eigenaar van het horloge, is het ook bijzonder omdat het de allereerste chronograaf met een eeuwigdurende kalender ooit in serieproductie was en de titel in 1941 claimde. Het is niet verwonderlijk dat de Ref. 1518 had ooit het record als duurste horloge dat op de markt kwam.

Oorspronkelijk werden er slechts 281 in deze stijl geproduceerd. Hiervan hebben 58 van de resterende run roze-gouden kasten. Slechts 14 tonen de bijpassende roze-gouden wijzerplaat.

Om de allure te vergroten, is de staat van het horloge als nieuw, zo niet ongerept. Het stuk is nooit gepolijst, dus het vertoont nog steeds de originele kenmerken. De historische chronograaf wordt zelfs geleverd met een certificaat van oorsprong, gedateerd 25 juli 1951.

De geschatte verkoopprijs van het horloge zou ergens tussen de 1,2 en 2,2 miljoen dollar liggen. De originele fabrieksdoos en gebruikershandleiding vergezellen het horloge ook in de verkoop.

De ref. 5531R vertegenwoordigt NYC in stijl

Een tweede horloge haalt ook de krantenkoppen, de Ref. 5531R. Deze roze-gouden wereldtijd- en minutenrepeater toont een prachtig geëmailleerd beeld van de beroemde skyline van Manhattan overdag. Het werd uitgebracht in 2022 als onderdeel van "The Art of Watches Grand Exhibition", ter ere van design.

Toen het voor het eerst werd gelanceerd, haalde het de krantenkoppen als de allereerste minuutrepeater ter wereld die op het lokale uur klonk, niet dat van de thuisinstelling.

Patek Philippe werkte samen met Anita Porchet voor het cloisonné-glazuur op de wijzerplaat. De deal omvatte vijf daglichtontwerpen en vijf die The City that Never Sleeps in zijn volle pracht en praal lieten zien.

Geschatte prijs voor dit prachtige slash-kunstwerk van het uurwerk varieert van $ 1 tot $ 2 miljoen USD.

Beide stukken hebben een strak reisschema voor de boeg. Ze zijn van 7 tot en met 12 oktober te zien in het Hong Kong Convention and Exhibition Centre. Daarna is het op weg naar NYC, waar ze tot de aanstaande veiling zullen blijven zitten.

U zal helpen de ontwikkeling van de site, het delen van de pagina met je vrienden