Carroll Shelby's 1965 427 Cobra Roadster wordt geveild

Inhoudsopgave

Help de ontwikkeling van de site en deelt het artikel met vrienden!

Zin om een ritje te maken in een stukje geschiedenis? Welnu, dit is je kans om Carroll Shelby's 427 Cobra Roadster uit 1965 te bezitten, als je tenminste $ 14 miljoen over hebt.

Carroll Shelby, eigendom van een van de meest invloedrijke figuren aller tijden in de Amerikaanse autogeschiedenis, steeg onlangs opnieuw naar bekendheid na de release van de racefilm uit 2022 Ford tegen Ferrari. Gespeeld door Academy Award-winnaar Matt Damon, zou de film zeven jaar na zijn overlijden in 2012 worden uitgebracht.

Hoewel hij niet zou leven om een deel van zijn illustere verhaal op het grote scherm geprojecteerd te zien, kregen miljoenen mensen over de hele wereld een eerste glimp van de iconische Shelby Cobra.

Hoewel het niet de Ford GT is die hij heeft helpen maken, is het de iconische Shelby Cobra waar de meeste mensen over praten als het om de man zelf gaat. Een van de meest begeerde voertuigen aller tijden, veilinghuis Mecum staat op het punt de hamer op Shelby's te laten vallen persoonlijk 1965 427 Cobra Roadster.

Het CSX3178-model, ook wel het kroonjuweel van Carroll Shelby's persoonlijke collectie genoemd, werd voor het eerst geassembleerd in maart 1966 en bleef bij Carroll tot zijn overlijden in mei 2012. Met slechts vijf 427 Cobra's afgewerkt in de prachtige Charcoal Grey-kleurstelling, werd Carroll's gemaakt met een 427-motor met dubbele quads en een Toploader-transmissie met 4 versnellingen.

Zoals met alle dingen die van metaal zijn gemaakt, is vadertijd niet altijd zo vriendelijk, wat ertoe leidde dat Carroll en de beroemde Cobra-specialist Mike McCluskey de CSX3178 in 1972 restaureerden en Guardsman Blue overschilderden met een gouden neus.

Natuurlijk, als een succesvolle autocoureur in zijn eigen tijd, besloot Carroll Shelby om de motor te upgraden naar een aluminium 427 side-oiler motor met een automatische transmissie. Toen, in 2002, werd hij rood geverfd door de thuisploeg van Shelby American in Las Vegas, omdat, zoals we allemaal weten, rode auto's sneller gaan.

Na zijn overlijden kocht een afzender de auto voordat hij een volledige Concours-restauratie onderging door de beroemde Cobra-restaurateurs Legendary Motorcar Company, waarbij de CSX3178 werd teruggebracht naar zijn 427-configuratie en de originele Charcoal-kleurstelling.

Na de verkoop van de originele small-block Cobra voor bijna $ 14 miljoen, zullen velen zich afvragen of dit historische exemplaar nog meer geld kan opleveren dan zijn grotere CSX2000-broer.

Bekijk de veilinglijst van Mecum voor meer informatie, inclusief een gedetailleerde geschiedenis die wordt vermeld in het Shelby-register. Van 6 januari tot en met 16 januari moet u rechtstreeks contact opnemen met Mecum als u een bod wilt uitbrengen.

Lees meer op mecum.com.

U zal helpen de ontwikkeling van de site, het delen van de pagina met je vrienden